O nás/About us

Erbosedition Tibetan Terriers are small successful kennel placing much importance on health, type and temperament.

We live with Tibetan Terriers since 1996. Our dogs live with us at our home

All our dogs are DNA tested CLEAR for PLL & NCL, hip scored and eye tested anually

 

Tibetský teriér ma sprevádza veľkú časť môjho života, od roku 1997. K tomuto plemenu som sa dostala náhodou a  môj prvý vlastný vytúžený psík bol C.I.B., Multi Ch. Iam- Bambabibi – Erbos. Charizmatický sobolý krásavec, ktorý bol nielen úspešný na výstavách, ale v prvom rade to bol môj najvernejší priateľ, akého som si vedela predstaviť. Vďaka nemu som sa dostala do sveta tibetských teriérov a nakazila som sa chorobou nazývanou tibeťákománia. Zistila som, čo je to mať doma verného psa, ktorý je pripravený ma sprevádzať kdekoľvek a kedykoľvek, ktorému sa nič nelení, len aby mohol byť v mojej blízkosti. Zistila som aj, ako sa trénuje so psom, ktorý ma svoju hlavu a vyhodnocuje si všetko podľa seba. Erbos bol pre mňa dokonalý Pán profesor. Život s tibetským teriérom je krásny a veselý, určite sa s ním človek nenudí. Rád si však pri Vás aj poleží a čaká, kedy sa mu prihovoríte, pohladkáte ho, či zoberiete niekam na výlet. Výlety tie on miluje. Je to pes nesmierne spoločenský, ktorý je rád stredobodom pozornosti, ale na druhú stranu je nevtieravý a vie, kedy ste unavený a je čas zaliezť si do svojho pelieška.   

Ďalším mojím milovaným plemenom je borderská kólia.  Borderka ma upútala hneď na prvý pohľad. Je šikovná, inteligentná, empatická. Keď sa jej človek venuje, je to to najlepšie psíča na svete. Preto ďalším členom našej rodiny sa v roku 2001 stala trikolórna Baroness Fatranský sen - Eliška. Eliška je talentovaná hádam na všetko, čo s ňou človek začne robiť. Hlavne, aby nebola doma nuda a stále sa niečo dialo.

Keďže som sa ako jediná na Slovensku venovala s Erbosom nielen výstavám, ale aj rôznym športom a práci, dlho som si vyberala môjho ďalšieho tibeťáka. Preto som si v roku 2008 išla do Fínska pre ďalšieho člena našej rodiny, ktorým sa stal JWW Falamandus Nordic Vinatge - Nikke. Nikke pochádza z premysleného spojenia dvoch silných línii a očakávala som nielen krásneho chlpáča, ale aj výbornú povahu, zdravie a temperament. Toto všetko sa mi podarilo, čomu som veľmi rada.

 

Voľný čas trávime spoločne nielen na výstavách, ale aj v prírode a s chlpáčmi radi športujeme.